Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (72 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Quantity
fr: Quantité

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Summary
fr: Résumé

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Required?
fr: Requis ?

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Visibility settings
fr: Paramètres de visibilité

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Cart
fr: Panier

en: Product
fr: Produit

en: Changed
fr: Modifié

en: Not published
fr: Non publié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: URL path settings
fr: Paramètres des chemins d'URL

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Locked
fr: Verrouillé

en: About
fr: À propos

en: Custom text
fr: Texte personnalisé

en: Total price
fr: Prix total

en: Minimum quantity
fr: Quantité minimum

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: - All -
fr: - Tout -

en: Unit Price
fr: Prix unitaire

en: Unit price
fr: Prix unitaire

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Master
fr: Principal

en: @group (historical data)
fr: @group (données historiques)

en: Bundle Item
fr: Élément d'un produit composé

en: Stores
fr: Boutiques

en: - No value -
fr: - Pas de valeur -

en: Edit %label
fr: Modifier %label

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: (this translation)
fr: (cette traduction)

en: Entity reference rendered entity display format settings
fr: Paramètres du format d'affichage de l'entité référencée rendue

en: - Create new -
fr: - Créer nouveau -

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: @entity using @field_name
fr: @entity utilise @field_name

en: Delete %label
fr: Supprimer %label

en: Purchased entity
fr: Entité achetée

en: The purchased entity.
fr: L'entité achetée.

en: The number of purchased units.
fr: Le nombre d'unités achetées.

en: The price of a single unit.
fr: Le prix d'une seule unité.

en: Order item type
fr: Type d'élément de commande

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.
