Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Weight
nl: Gewicht

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Add to cart
nl: Aan winkelwagen toevoegen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Visibility settings
nl: Zichtbaarheidsinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: URL path settings
nl: URL-pad-instellingen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: About
nl: Over

en: Variations
nl: Variaties

en: Custom text
nl: Aangepaste tekst

en: Total price
nl: Totaalprijs

en: Minimum quantity
nl: Minimum hoeveelheid

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Language settings
nl: Taalinstellingen

en: - All -
nl: - Alle -

en: Unit Price
nl: Eenheidsprijs

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Asc
nl: Oplopend

en: @group (historical data)
nl: @group (historische data)

en: Stores
nl: Winkels

en: - No value -
nl: - Geen waarde -

en: Edit %label
nl: %label bewerken

en: Last saved
nl: Laatst opgeslagen

en: Not saved yet
nl: Nog niet opgeslagen

en: (this translation)
nl: (deze vertaling)

en: Entity reference rendered entity display format settings
nl: Weergaveinstellingen voor entiteitsreferentie gerenderd als entiteit

en: Traits
nl: Eigenschappen

en: - Create new -
nl: - Nieuw aanmaken -

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: @entity using @field_name
nl: @entity gebruikt @field_name

en: Delete %label
nl: %label verwijderen

en: The number of purchased units.
nl: Het aantal gekochte stuks.

en: The price of a single unit.
nl: De prijs per stuk.

en: Order item type
nl: Bestelitemtype

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.

en: The product variations.
nl: De productvariaties.
