Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Required?
ro: Obligatoriu?

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: Desc
ro: Descendent

en: Visibility settings
ro: Setări vizibilitate

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Cart
ro: Coş

en: Product
ro: Produs

en: Changed
ro: Schimbat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: About
ro: Despre

en: Variations
ro: Variații

en: Custom text
ro: Text personalizat

en: Total price
ro: Preț total

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: Unit price
ro: Preț unitar

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: @group (historical data)
ro: @group (date istorice)

en: Stores
ro: Magazine

en: - No value -
ro: - Nici o valoare -

en: Edit %label
ro: Editează %label

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: (this translation)
ro: (această traducere)

en: Entity reference rendered entity display format settings
ro: Setările formatului de afișare a entității redate în referință către entitate

en: Traits
ro: Trăsături

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: Delete %label
ro: Șterge %label

en: Purchased entity
ro: Entitate achiziționată

en: The purchased entity.
ro: Entitatea achiziționată.

en: The number of purchased units.
ro: Numărul de unități achiziționate.

en: The price of a single unit.
ro: Prețul unei singure unități.

en: Order item type
ro: Tip de comandă

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
