Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (80 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Quantity
ru: Количество

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Summary
ru: Сводка

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Required?
ru: Необходимо?

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Add to cart
ru: В корзину

en: Desc
ru: По убыванию

en: Visibility settings
ru: Настройки видимости

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Commerce
ru: Торговля

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Cart
ru: Корзина

en: Product
ru: Товар

en: Changed
ru: Изменение

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Apply
ru: Применить

en: URL path settings
ru: Настройки адресов

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Locked
ru: Заблокировано

en: About
ru: Информация

en: Variations
ru: Вариации

en: Custom text
ru: Пользовательский текст

en: Total price
ru: Общая стоимость

en: Minimum quantity
ru: Минимальное количество

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: - All -
ru: - Все -

en: Unit Price
ru: Цена за единицу

en: Unit price
ru: Цена за единицу

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: @group (historical data)
ru: @group (исторические данные)

en: Stores
ru: Магазины

en: - No value -
ru: - Нет значения -

en: Edit %label
ru: Редактировать %label

en: Last saved
ru: Последнее сохранение

en: Not saved yet
ru: Еще не сохранено

en: (this translation)
ru: (этот перевод)

en: Entity reference rendered entity display format settings
ru: Настройки формата отображения визуализированной сущности для ссылки на сущность

en: Traits
ru: Черты

en: - Create new -
ru: - Создать новый -

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: @entity using @field_name
ru: @entity использует @field_name

en: Selected entity
ru: Выбранная сущность

en: Delete %label
ru: Удалить %label

en: Purchased entity
ru: Купленная сущность

en: The purchased entity.
ru: Купленная сущность.

en: The number of purchased units.
ru: Количество купленных единиц.

en: The price of a single unit.
ru: Цена одной единицы.

en: Order item type
ru: Тип позиции заказа

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".

en: @entity revision using @field_name
ru: Ревизия @entity использующая @field_name
