Commerce Product Reminder (8.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: User Name
de: Benutzername

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Mail
de: E-Mail

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Anonymous
de: Gast

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Product title
de: Produkt Titel

en: Parameters
de: Parameter

en: Use cron
de: Cron verwenden

en: Product
de: Produkt

en: Mail settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Mail subject
de: E-Mail-Betreff

en: The e-mail address you supplied is not valid.
de: Die E-Mail-Adresse ist nicht gültig

en: Offset
de: Versatz

en: Reminders
de: Erinnerungen

en: About
de: Über

en: Private key
de: Privater Schlüssel

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Mail body
de: E-Mail-Textkörper

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Form settings
de: Formulareinstellungen

en: Reminder
de: Erinnerung

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Asc
de: Aufsteigend

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: The corresponding user.
de: Der zugehörige Benutzer.
