Commerce product taxonomy filter (1.0.4) - en to lv translation catalogue (34 entries)

en: Reset
lv: Attīrīt

en: Depth
lv: Dziļums

en: Vocabularies
lv: Vārdnīcas

en: term
lv: termins

en: All
lv: Visi

en: Page
lv: Lapa

en: Taxonomy terms
lv: Taksonomijas termini

en: Vocabulary
lv: Vārdnīca

en: Desc
lv: Dilst.

en: Uncategorized
lv: Nekategorizēts

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Product
lv: Prece

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Offset
lv: Atkāpe

en: Selection type
lv: Izvēlēšanās veids

en: No name
lv: Bez nosaukuma

en: Autocomplete
lv: Automātiskā pabeigšana

en: Is one of
lv: Ir viens no

en: No vocabulary
lv: Nav vādrnīcas

en: Link this field to its term page
lv: Saistīt šo lauku ar tā terminu lapu

en: Limit terms by vocabulary
lv: Ierobežot terminus pēc vārdnīcas

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
lv: Atlasiet, kuras vārdnīcas terminus rādīt pie iespējām.

en: Dropdown
lv: Nolaižamā izvēlne

en: Show hierarchy in dropdown
lv: Rādīt hierarhiju nolaižamajā izvēlnē

en: Select terms from vocabulary @voc
lv: Atlasiet terminus no vārdnīcas @voc

en: Select terms
lv: Izvēlēties terminus

en: Items per page
lv: Vienumi vienā lapā

en: - All -
lv: - Visi -

en: Has taxonomy term ID
lv: Ir taksonomijas termina ID

en: Has taxonomy term
lv: Ir taksonomijas termins

en: All taxonomy terms
lv: Visi taksonomijas termini

en: Has taxonomy term ID (with depth)
lv: Ir taksonomijas termina ID (ar dziļumu)

en: Has taxonomy terms (with depth)
lv: Ir taksonomijas termini (ar dziļumu)

en: Taxonomy term ID from URL
lv: Taksonomijas termina ID no URL
