Commerce product taxonomy filter (1.0.5) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: Depth
cs: Hloubka

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: term
cs: podmínka

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Desc
cs: Sestupně

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Product
cs: Produkt

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: No name
cs: Beze jména

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Is one of
cs: Jeden z

en: No vocabulary
cs: Žádný slovník

en: Dropdown
cs: Rozevírací

en: Select terms from vocabulary @voc
cs: Vybrané termíny ze slovníku @voc

en: Select terms
cs: Vybrané termíny

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Allow multiple values
cs: Povolit více hodnot

en: The taxonomy term ID for the term.
cs: ID termínu taxonomie pro termín.

en: The taxonomy term name for the term.
cs: Název termínu taxonomie pro termín.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
cs: Jméno slovníku, do kterého termín patří.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Display error message
cs: Zobrazit chybovou zprávu

en: Master
cs: Nadřízené

en: All taxonomy terms
cs: Všechny termíny taxonomie

en: Convert spaces in term names to hyphens
cs: Převést mezery v názvech termínů na spojovníky
