Commerce product taxonomy filter (1.0.5) - en to et translation catalogue (43 entries)

en: Reset
et: Tühista

en: Depth
et: Sügavus

en: Vocabularies
et: Sõnastikud

en: term
et: termin

en: All
et: Kõik

en: Page
et: Lehekülg

en: Taxonomy terms
et: Taksonoomia terminid

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Desc
et: Kahanev

en: Uncategorized
et: Kategoriseerimata

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Product
et: Toode

en: Apply
et: Rakenda

en: Offset
et: Nihe

en: Selection type
et: Valiku liik

en: No name
et: Ilma nimeta

en: Is one of
et: On üks järgnevaist

en: No vocabulary
et: Sõnastik puudub

en: Link this field to its term page
et: Seosta see väli tema termi lehega

en: Dropdown
et: Rippvalik

en: Show hierarchy in dropdown
et: Näita rippvalikus hierarhiat

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
et: Valitud sõnastik oi ole korrektne. Palun muuda oma valikut.

en: Select terms from vocabulary @voc
et: Vali terminid sõnastikust @voc

en: Select terms
et: Vali termid

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Allow multiple values
et: Luba mitut väärtust

en: The taxonomy term ID for the term.
et: Klassifikatsioonitermile määratud ID.

en: The taxonomy term name for the term.
et: Klassifikatsioonitermile määratud nimi.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
et: Sõnaraamatu nimi kuhu see term kuulub.

en: Asc
et: Kasvav

en: Display error message
et: Kuva veateadet

en: Master
et: Peamine

en: Load default filter from term page
et: Lae vaikimisi filter termi lehelt

en: Has taxonomy term ID
et: Omab taksonoomia termini ID-d

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
et: Kuva sisu, kui sellel on valitud klassifikatsiooni terminid.

en: Has taxonomy term
et: Omab taksonoomia terminit

en: All taxonomy terms
et: Kõik klassifikatsioonitermid

en: Has taxonomy term ID (with depth)
et: Omab taksonoomia termini ID-d (koos sügavusega)

en: Has taxonomy terms (with depth)
et: Omab taksonoomia termineid (koos sügavusega)

en: Multiple-value handling
et: Mitmikväärtuste käsitlemine

en: Taxonomy term ID
et: Klassifikatsioonitermi ID

en: Taxonomy term name
et: Klassifikatsioonitermi nimi
