Commerce Product Variation Table (8.x-1.0-rc4) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Quantity
de: Anzahl

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: All
de: Alle

en: Price
de: Preis

en: Desc
de: Absteigend

en: Variation
de: Variante

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Subtotal
de: Zwischensumme

en: Read only
de: Nur Lesen

en: Apply
de: Anwenden

en: About
de: Über

en: Step
de: Schritt

en: Combine
de: Kombinieren

en: Use AJAX
de: AJAX verwenden

en: Your shopping cart has been updated.
de: Ihr Warenkorb wurde aktualisiert.

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Button label
de: Beschriftung des Buttons

en: Allow decimal quantities
de: Dezimalmengen zulassen

en: Strip trailing zeroes after the decimal point.
de: Nach dem Dezimalpunkt stehende Nullen entfernen.

en: Combine order items containing the same product variation.
de: Auftragspositionen kombinieren, die die gleiche Produktvariante enthalten.

en: Only quantities that are multiples of the selected step will be allowed.
de: Es werden nur Mengen zugelassen, die ein Vielfaches des ausgewählten Schritts sind.

en: Empty cart button
de: Warenkorb-leeren-Button

en: Your shopping cart has been emptied.
de: Der Warenkorb wurde geleert.

en: Symbol (e.g. "$")
de: Symbol (z. B. „€“)

en: Currency code (e.g. "USD")
de: Währungscode (z. B. „USD“)

en: Quantity settings
de: Mengeneinstellungen
