Commerce Product Variation Table (8.x-1.0-rc4) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: None
nl: Geen

en: All
nl: Alle

en: Price
nl: Prijs

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Read only
nl: Alleen lezen

en: Apply
nl: Toepassen

en: About
nl: Over

en: Step
nl: Stap

en: Combine
nl: Combineren

en: Use AJAX
nl: AJAX gebruiken

en: Your shopping cart has been updated.
nl: Uw winkelwagen is bijgewerkt.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Button label
nl: Knoplabel

en: Allow decimal quantities
nl: Decimale hoeveelheden toestaan

en: Strip trailing zeroes after the decimal point.
nl: Nullen achter de komma verwijderen.

en: Combine order items containing the same product variation.
nl: Bestelitems die dezelfde productvariatie bevatten combineren.

en: Only quantities that are multiples of the selected step will be allowed.
nl: Alleen hoeveelheden die een veelheid van de geselecteerde stap vormen zijn toegestaan.

en: Empty cart button
nl: Winkelwagen legen-knop

en: Your shopping cart has been emptied.
nl: Uw winkelwagen is leeg gemaakt.

en: Symbol (e.g. "$")
nl: Symbool (b.v. '$')

en: Currency code (e.g. "USD")
nl: Valutacode (b.v. 'USD')

en: Quantity settings
nl: Hoeveelheids-instellingen
