E-commerce order refund (1.0.0) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Description
de: Beschreibung

en: No
de: Nein

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: N/A
de: n. v.

en: Payment
de: Zahlung

en: Order
de: Reihenfolge

en: Changed
de: Geändert

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Refunds
de: Erstattungen

en: Shipping method
de: Versandmethode

en: Tracking
de: Nachverfolgung

en: Remote ID
de: Remote-ID

en: Authorized
de: Autorisiert

en: Refund amount
de: Betrag erstetten

en: Order items
de: Bestellartikel

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Payment gateway
de: Zahlungsschnittstelle

en: Order Item
de: Position der Bestellung

en: Refunded:
de: Zurückerstattet:

en: AVS response: [@code] @label
de: AVS-Antwort: [@code] @label
