Commerce Shipping (8.x-2.0-beta8) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Value
ja: 値

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Quantity
ja: 数量

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Dimensions
ja: サイズ

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Conditions
ja: 条件

en: Items
ja: アイテム

en: Customer
ja: 顧客

en: Amount
ja: 量

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Store
ja: ストア

en: Checkout
ja: 購入手続き

en: Operator
ja: オペレータ

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Negate
ja: 否定

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Shipping
ja: 配送

en: Shipping address
ja: 配送先住所

en: Changed
ja: 変更済

en: Shippable
ja: 配送可能

en: Apply
ja: 適用

en: Services
ja: サービス

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: Zone
ja: ゾーン

en: Shipments
ja: 配送

en: Package type
ja: パッケージタイプ

en: Shipping method
ja: 配送方法

en: Flat rate
ja: 定額設定

en: Shipping rate
ja: 配送料金

en: Shipping settings
ja: 配送設定

en: Adjustments
ja: アジャストメント

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Shipment
ja: 配送

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Stores
ja: ストア

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
