Commerce Webform Order (3.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Value
ja: 値

en: Currency
ja: 通貨

en: Quantity
ja: 数量

en: new
ja: 新規

en: Edit
ja: 編集

en: Field
ja: フィールド

en: Fields
ja: フィールド

en: Amount
ja: 量

en: State
ja: 状態

en: Store
ja: ストア

en: Checkout
ja: 購入手続き

en: New
ja: 新

en: Order ID
ja: 注文ID

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Synchronize
ja: 同期

en: Order states
ja: 注文ステータス

en: Order state
ja: 注文ステータス

en: Bundle
ja: バンドル

en: Owner ID
ja: オーナー ID

en: Webform submission
ja: ウェブフォームへの送信内容

en: Bypass access checks
ja: アクセス権限チェックをパス

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ja: 参照されたエンティティ(%type: %id)は存在しません。

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
ja: エンティティ (%type: %label) を参照できません。

en: Billing profile
ja: 請求先プロフィール

en: Product variation
ja: 商品バリエーション
