Commerce Webform Order (3.0.0-beta6) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Currency
id: Mata uang

en: Quantity
id: Kuantitas

en: new
id: baru

en: Edit
id: Sunting

en: Fields
id: Bidang isian

en: Amount
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: Store
id: Toko

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: New
id: Baru

en: Select
id: Pilih

en: Go back
id: Kembali

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: Radios
id: Radio

en: Bundle
id: Bundel

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Empty cart
id: Kosongkan keranjang

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
id: Entitas yang dirujuk (%type: %id) tidak terdaftar.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
id: Entitas (%type: %label) tidak dapat dirujuk.

en: Order item type
id: Jenis item pesanan

en: Payment gateway
id: Gerbang pembayaran

en: No payment gateway selected.
id: Tidak ada gerbang pembayaran yang dipilih.
