Commerce Webform Order (3.0.0-beta6) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Currency
ro: Monedă

en: Quantity
ro: Cantitate

en: new
ro: nou

en: Edit
ro: Editați

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Amount
ro: Suma

en: State
ro: Status

en: Store
ro: Magazin

en: Checkout
ro: Casă

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: New
ro: Nou

en: Select
ro: Alege

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Go back
ro: Înapoi

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Synchronize
ro: Sincronizează

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Bundle
ro: Pachet

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Bypass access checks
ro: Evitarea verificărilor de acces

en: Order items
ro: Comenzi

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ro: Entitatea de referință (%type: %id) nu există.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
ro: Această entitate (%type: %label) nu poate fi referită.

en: Purchasable entity type
ro: Tip entitate ce poate fi achiziționată

en: Billing profile
ro: Profil de facturare

en: Order item type
ro: Tip de comandă

en: Order item
ro: Comandă

en: order item
ro: comandă

en: order items
ro: comenzi

en: Payment gateway
ro: Portal plată

en: Combine order items containing the same product variation.
ro: Combinarea elementelor de comandă care conțin aceeași variație a produsului.

en: No payment gateway selected.
ro: Nu a fost selectat niciun portal de plată.

en: We encountered an error processing your payment method. Please verify your details and try again.
ro: Am întâmpinat o eroare în procesarea metodei dumneavoastră de plată. Verificați-vă detaliile și încercați din nou.

en: We encountered an unexpected error processing your payment method. Please try again later.
ro: Am întâmpinat o eroare neașteptată în procesarea metodei dumneavoastră de plată. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Proceed to @gateway
ro: Continuă la @gateway
