Communication (2.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Summary
ar: الملخص

en: Add
ar: إضافة

en: Format
ar: التنسيق

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Continue
ar: متابعة

en: Configure
ar: ضبط

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Page
ar: الصفحة

en: Drupal
ar: دروبال

en: From
ar: من

en: Custom
ar: مخصص

en: Mode
ar: النمط

en: Details
ar: التفاصيل

en: Address
ar: العنوان

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Events
ar: الفعاليات

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Other
ar: آخر

en: Role
ar: الدور

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Key
ar: المفتاح

en: Reference
ar: مرجع

en: Style
ar: نمط

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Draft
ar: مسودة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج
