Communication (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (70 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Add
de: Hinzufügen

en: Notes
de: Hinweise

en: Event
de: Ereignis

en: Continue
de: Weiter

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Email
de: E-Mail

en: Contact
de: Kontakt

en: Page
de: Seite

en: Sender
de: Absender

en: From
de: Von

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Mode
de: Modus

en: Address
de: Adresse

en: Send
de: Senden

en: Desc
de: Absteigend

en: Recipient
de: Empfänger

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Other
de: Weitere

en: Role
de: Rolle

en: Sent
de: Gesendet

en: Operation
de: Aktion

en: Sort by
de: Sortierung

en: Attachments
de: Anhänge

en: Key
de: Schlüssel

en: Reference
de: Referenz

en: Style
de: Darstellung

en: Received
de: Erhalten

en: Complete
de: Vollständig

en: Apply
de: Anwenden

en: Select
de: Auswählen

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: Plan
de: Planung

en: Cancelled
de: Abgebrochen

en: Offset
de: Versatz

en: Created Date
de: Erstellungsdatum

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Draft
de: Entwurf

en: In Progress
de: In Arbeit

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Record
de: Datensatz

en: Variant
de: Variante

en: Ready
de: Fertig

en: Email Addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Caller
de: Aufrufer

en: Event Type
de: Ereignisart

en: On Hold
de: Wartestatus

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Account Email
de: E-Mail-Adresse des Benutzers

en: Reply to
de: Antwort an

en: An autocomplete text field.
de: Ein Autovervollständigungs-Textfeld.

en: Manage form display
de: Formularanzeige verwalten

en: Date & Time
de: Datum & Zeit

en: Contact Info
de: Kontaktinformationen
