Community Tasks (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Comments
it: Commenti

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Created
it: Creato

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Tasks
it: Operazioni

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Master
it: Principale
