Component Builder (1.0.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (38 entries)

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Edit
gl: Editar

en: Weight
gl: Peso

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Region
gl: Área

en: Display mode
gl: Modo de visualización

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Published
gl: Publicado

en: Items
gl: Elementos

en: Table
gl: Táboa

en: Template
gl: Modelo

en: published
gl: publicado

en: Changed
gl: Cambiado

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: not published
gl: non publicado

en: Grid
gl: Grella

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Tables
gl: Táboas

en: Properties
gl: Propiedades

en: Config
gl: Configuración

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Styles
gl: Estilos
