Component Builder (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Region
ru: Область

en: Display mode
ru: Режим отображения

en: Component
ru: Компонент

en: Components
ru: Компоненты

en: Options
ru: Настройки

en: Created
ru: Создано

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Published
ru: Опубликовано

en: Items
ru: Элементы

en: Table
ru: Таблица

en: Display title
ru: Отображать заголовок

en: Template
ru: Шаблон

en: published
ru: опубликовано

en: Carousel
ru: Карусель

en: Changed
ru: Изменение

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: not published
ru: не опубликовано

en: Grid
ru: Сетка

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: custom
ru: дополнительный

en: Tables
ru: Таблицы

en: Properties
ru: Свойства

en: Config
ru: Конфигурация

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: Styles
ru: Стили

en: Weight.
ru: Вес.

en: This text will be displayed on the <em>Add product</em> page.
ru: Этот текст будет отображаться на странице добавления товара.
