Component Builder (3.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Categories
id: Kategori

en: Download
id: Unduh

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Region
id: Wilayah

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: Created
id: Dibuat

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Items
id: Item

en: Table
id: Tabel

en: Counter
id: Penghitung

en: published
id: diterbitkan

en: Feature
id: Fitur

en: Buttons
id: Tombol

en: Changed
id: Berubah

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: Tabs
id: Tab

en: Add field
id: Tambah bidang

en: Grid
id: Kotakan

en: Page not found
id: Halaman tidak ditemukan

en: Timeline
id: Garis waktu

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Jump to
id: Lompat ke

en: Properties
id: Properti

en: Bundles
id: Bundel

en: Chart
id: Grafik

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: Alert
id: Peringatan
