Component Builder (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (56 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Categories
pt: Categorias

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Quote
pt: Cotação

en: Admin title
pt: Título de Administração

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Region
pt: Região

en: Display mode
pt: Modo de exibição

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: Created
pt: Criado

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Published
pt: Publicado

en: Items
pt: Itens

en: Table
pt: Tabela

en: Counter
pt: Contador

en: Template
pt: Modelo

en: Classified Ads
pt: Anúncios Classificados

en: published
pt: publicado

en: Buttons
pt: Botões

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: not published
pt: não publicado

en: Tabs
pt: Abas

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Grid
pt: Grade

en: Page not found
pt: A página não foi encontrada

en: Timeline
pt: Linha do tempo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: custom
pt: personalizado

en: Related Content
pt: Conteúdo Relacionado

en: Properties
pt: Propriedades

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Card
pt: Cartão

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Language settings
pt: Configurações de idioma

en: Alert
pt: Alerta

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: This text will be displayed on the <em>Add product</em> page.
pt: Este texto será exibido na página de <em>Adicionar produto</em>.
