Component Builder (3.0.0) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Quote
fa: نقل قول

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Region
fa: ناحیه

en: Display mode
fa: نحوه نمایش

en: Component
fa: جزء

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Model
fa: مدل

en: Table
fa: جدول

en: Counter
fa: شمارنده

en: Template
fa: قالب

en: published
fa: منتشرشده

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Information
fa: اطلاعات

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Grid
fa: شبکه

en: Page not found
fa: صفحه مورد نظر یافت نشد.

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Jump to
fa: پرش به

en: Chart
fa: نمودار

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: Alert
fa: هشدار
