Component Builder (3.0.0) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Categories
is: Flokkar

en: Download
is: Hala niður

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Region
is: Svæði

en: Display mode
is: Birtingarhamur

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: Created
is: Stofnað

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Published
is: Birt

en: Items
is: Hlutir

en: Table
is: Tafla

en: Template
is: Sniðmát

en: Classified Ads
is: Smáauglýsingar

en: published
is: birt

en: not published
is: ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Information
is: Upplýsingar

en: Add field
is: Bæta við svæði

en: Grid
is: Grind

en: Page not found
is: Síðan fannst ekki
