Component Builder (3.0.2) - en to it translation catalogue (55 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Categories
it: Categorie

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Quote
it: Cita

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Region
it: Regione

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: Component
it: Componente

en: Components
it: Componenti

en: Created
it: Creato

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Items
it: Elementi

en: Model
it: Modello

en: Table
it: Tabella

en: Counter
it: Contatore

en: published
it: pubblicato

en: Features
it: Funzionalità

en: Feature
it: Funzionalità

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: not published
it: non pubblicato

en: Tabs
it: Schede

en: Information
it: Informazioni

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Grid
it: Griglia

en: Page not found
it: Pagina non trovata

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Related Content
it: Contenuto correlato

en: Properties
it: Proprietà

en: Bundles
it: Bundle

en: Config
it: Configurazione

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: Alert
it: Avviso
