Component Library (1.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Core
ar: النواة

en: View
ar: عرض

en: Theme
ar: حلة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Code
ar: الكود

en: Pattern
ar: النموذج

en: Template
ar: القالب

en: Style
ar: نمط

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Add variant
ar: إضافة البديل
