Computed Field (3.0.0-alpha3) - en to lt translation catalogue (22 entries)

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: default
lt: įprasta

en: Default
lt: Numatytasis

en: hours
lt: valandos

en: days
lt: dienos

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Cache
lt: Podėlis

en: second
lt: antras

en: minute
lt: Minutės

en: minutes
lt: minutės

en: day
lt: diena

en: hour
lt: valanda

en: Unformatted
lt: Nesuformatuota

en: Float
lt: Kintantis

en: Precision
lt: Tikslumas

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
lt: Bendras duomenų bazėje išsaugomas skaitmenų kiekis, įskaitant skaitmenis po kablelio.

en: The number of digits to the right of the decimal.
lt: Simbolių kiekis dešinėje kablelio pusėje.

en: About
lt: Apie

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
lt: Nurodykite eilutę, kuri turi būti priesagoje, pvz. ' m', ' kb/s'. Nieko nenurodyti - palikti tuščią. Vienaskaitos ir daugiskaitos reikšmes atskirti vertikaliu brūkšniu ('kilogramas|kilogramai').
