Conditional message (2.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Paths
it: Percorsi

en: Created
it: Creato

en: Published
it: Pubblicato

en: Conditions
it: Condizioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Font color
it: Colore font

en: Changed
it: Modificato

en: User roles
it: Ruoli utente
