Config Entity Revisions (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: Views
nl: Overzichten

en: Notes
nl: Notities

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Revisions
nl: Revisies

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revision
nl: Revisie

en: Select different revisions to compare.
nl: Selecteer verschillende revisies om te vergelijken.

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Submissions
nl: Inzendingen

en: webform
nl: formulier

en: Webform
nl: Formulier

en: Publish
nl: Publiceren

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: IP address
nl: IP-adres

en: Changes cannot be made to a locked view.
nl: Een vergrendeld overzicht kan niet worden gewijzigd.

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Elements
nl: Elementen

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Moderation state
nl: Moderatiestatus

en: Starred
nl: Gemarkeerd

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Submitted to
nl: Verzonden naar

en: Compare selected revisions
nl: Geselecteerde revisies vergelijken

en: In draft
nl: In concept
