Config Entity Revisions (8.x-1.3) - en to es translation catalogue (33 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: List
es: Listado

en: Language
es: Idioma

en: Edit
es: Editar

en: Views
es: Vistas

en: Notes
es: Notas

en: #
es: Nº

en: User
es: Usuario

en: Created
es: Creado

en: Revisions
es: Revisiones

en: Configuration
es: Configuración

en: Create new revision
es: Crear nueva revisión

en: Revert
es: Revertir

en: Revision
es: Revisión

en: Select different revisions to compare.
es: Seleccionar revisiones diferentes a comparar.

en: Changed
es: Modificado

en: Completed
es: Completado

en: Submissions
es: Envíos

en: webform
es: Formulario Web (Webform)

en: Publish
es: Publicar

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
es: ¿Está seguro que desea eliminar la revisión de %revision-date?

en: Locked
es: Bloqueado

en: IP address
es: Direccion(es) IP

en: Changes cannot be made to a locked view.
es: No se pueden hacer cambios en una vista bloqueada.

en: Copy of the revision from %date.
es: Copia de la revisión de %date.

en: Revert to earlier revision
es: Volver a una versión anterior

en: Elements
es: Elementos

en: Current revision
es: Revisión actual

en: Moderation state
es: Estado de moderación

en: @date by @username
es: @date por @username

en: Submitted to
es: Enviado a
