Config Entity Revisions (8.x-1.6) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Views
tr: Görünümler

en: Notes
tr: Notlar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Revert
tr: Geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Submissions
tr: Gönderimler

en: Publish
tr: Yayınla

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Locked
tr: Kilitli

en: IP address
tr: IP adresi

en: Changes cannot be made to a locked view.
tr: Kilitli bir görünüme değişiklik yapılamaz.

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: Revert to earlier revision
tr: Eski sürüme geri dön

en: Elements
tr: Öğeler

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Moderation state
tr: Denetim durumu
