Config manual export and import (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Weight
de: Gewichtung

en: Save
de: Speichern

en: Path location
de: Position der Pfad-Leiste

en: Folder
de: Ordner

en: Config
de: Konfiguration

en: No items found
de: Keine Elemente gefunden

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten

en: Config name
de: Konfig-Name

en: Invalid data detected for @name : %error
de: Ungültige Daten festgestellt für @name : %error

en: No variables found
de: Keine Variablen gefunden
