Config Layers (1.1.2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: disabled
fr: désactivé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Active
fr: Actif

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Config
fr: Configuration

en: Import mode
fr: Mode d'importation

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
