Config Layers (1.2.0) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Weight
nl: Gewicht

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Path
nl: Pad

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Source
nl: Bron

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Synchronize
nl: Synchroniseren

en: Config
nl: Instellen

en: Import mode
nl: Importeermodus

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: There are no changes to import.
nl: Er zijn geen wijzigingen om te importeren.

en: Active configuration
nl: Actieve configuratie
