Config Layers (1.2.2) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: Source
fa: منبع

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Import mode
fa: شیوه وارد کردن
