Config Pull Request (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: @count new | @count new
id[0]: @count baru
id[1]: @count baru
