Config Pull Request (8.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Administration
fa: مدیریت

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: Id
fa: شناسه
