Configuration Read-only Filter (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Form ID
de: Formular-ID

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Selection type
de: Auswahltyp

en: Route name
de: Route-Name
