Configuration Split (2.0.0-beta5) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: View
he: צפיה

en: Modules
he: רכיבים

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Active
he: פעיל

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Advanced
he: מתקדם

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Folder
he: תיקיה

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Current status
he: סטטוס נוכחי

en: New
he: חדש

en: Themes
he: עיצובים

en: Storage
he: אחסון

en: Activate
he: הפעל

en: Deactivate
he: בטל הפעלה

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Uses
he: שימושים

en: Config
he: קונפיג

en: Import all
he: יבוא הכל

en: Another request may be synchronizing configuration already.
he: ייתכן שיש כבר פניה אחרת לשרת לסינכרון התצורה.

en: @count new | @count new
he[0]: @count חדש
he[1]: @count חדשים

en: @count changed | @count changed
he[0]: @count השתנה
he[1]: @count השתנו

en: @count removed | @count removed
he[0]: @count הוסר
he[1]: @count הוסרו

en: View differences
he: הצגת הבדלים

en: Synchronizing configuration
he: סינכרון תצורה

en: Starting configuration synchronization.
he: התחלת סינכרון קונפיגורציה.

en: Completed step @current of @total.
he: הושלם שלב @current מתוך @total.
