Configuration Split (8.x-1.5-rc1) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Modules
ar: الوحدات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Active
ar: نشط

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Themes
ar: الحلل

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات
