Configuration Split (8.x-1.5-rc3) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: Modules
ro: Module

en: Active
ro: Activ

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Themes
ro: Teme

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Config
ro: Configurație
