Config Terms (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: root
ro: rădăcină

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Created new term %term.
ro: Noul termen %term a fost creat.

en: List terms
ro: Afişează termeni

en: Parent terms
ro: Termeni părinte

en: Add terms
ro: Adaugă termeni

en: Updated term %term.
ro: Termenul %term a fost actualizat.

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: types
ro: tipuri

en: About
ro: Despre

en: Relations
ro: Relaţii

en: Bundle
ro: Pachet

en: Reset to alphabetical
ro: Iniţializat la alfabetic

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
ro: Termenii sunt afişați în ordine crescătoare în funcție de greutate.

en: Weight for added term
ro: Greutatea termenului adăugat

en: Create referenced entities if they don't already exist
ro: Creează entitățile referite dacă acestea nu există deja

en: Maintain index table
ro: Menținere tabel de index

en: Override selector
ro: Suprascrie selector

en: Number of terms per page
ro: Numărul termenilor pe pagină

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
ro: Nici un termen disponibil. <a href=":link">Adaugați termen</a>.
