Config Terms (8.x-1.5) - en to lt translation catalogue (29 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: List
lt: Sąrašas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Created new term %term.
lt: Sukurtas naujas terminas %term.

en: List terms
lt: Peržiūrėti terminus

en: Parent terms
lt: Tėviniai terminai

en: Add terms
lt: Pridėti terminus

en: Updated term %term.
lt: Atnaujintas %term terminas.

en: Values
lt: Reikšmės

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: types
lt: tipai

en: About
lt: Apie

en: Relations
lt: Ryšiai

en: Autocomplete
lt: Automatiškai pasibaigiantis

en: Bundle
lt: Paketas

en: Reset to alphabetical
lt: Atstatyti standartines reikšmes

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
lt: Terminai rikiuojami pagal svorį.

en: Weight for added term
lt: Pridėto termino svoris
