Configuration Views (2.0.0-rc2) - en to lt translation catalogue (36 entries)

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Taxonomy
lt: Sistematika

en: Content types
lt: Turinio tipai

en: Tag
lt: Žymė

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Views
lt: Vaizdai

en: Page
lt: Puslapis

en: Recipients
lt: Gavėjai

en: Vocabulary name
lt: Žodyno pavadinimas

en: Contains
lt: Turi

en: Is equal to
lt: Yra lygus

en: Is not equal to
lt: Yra nelygus

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Shortcuts
lt: Trumpiniai

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Menus
lt: Meniu

en: Form
lt: Forma

en: contains
lt: turi

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Starts with
lt: Prasideda su

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Style name
lt: Stiliaus pavadinimas

en: Image styles
lt: Paveikslėlių stiliai

en: Contact forms
lt: Kontaktų formos

en: Comment type
lt: Komentaro tipas

en: Text formats and editors
lt: Teksto formatai ir redaktorius

en: Date and time formats
lt: Datos ir laiko formatai

en: Form modes
lt: Formų atvaizdavimo būdai

en: Custom block library
lt: Saviti blokai

en: Comment types
lt: Komentarų tipai
