Contacts (2.2.2) - en to ar translation catalogue (76 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Log
ar: السجل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: root
ar: جذر

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Icon
ar: أيقونة

en: Add
ar: إضافة

en: Path
ar: المسار

en: Region
ar: المنطقة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Layout
ar: التنسيق

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Create
ar: أنشئ

en: Block
ar: الصندوق

en: Never
ar: أبدا

en: Roles
ar: الأدوار

en: Mode
ar: النمط

en: Address
ar: العنوان

en: General
ar: عام

en: Color
ar: اللون

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Rows
ar: صفوف

en: Operation
ar: عملية

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: People
ar: الأشخاص

en: Parent term
ar: مفردة أم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Relationships
ar: العلاقات

en: Relationship
ar: العلاقة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Information
ar: معلومات

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Index
ar: الفهرس

en: Form
ar: النموذج

en: Add Section
ar: إضافة قسم

en: My account
ar: حسابي

en: Columns
ar: أعمدة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Account
ar: الحساب

en: User Role
ar: دور المستخدم

en: About
ar: حول

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Context assignments
ar: تعيينات السياق

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ar: الـ @entity_type مع  @field_name %value  موجود مسبقا
