Contacts (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (119 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Log
he: יומן פעילות

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: root
he: שורש

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Summary
he: תקציר

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: Path
he: מיקום

en: Region
he: איזור

en: Notes
he: הערות

en: Layout
he: פריסה

en: Total
he: סך הכל

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Create
he: יצירה

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Logo
he: לוגו

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: Roles
he: תפקידים

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Merge
he: מיזוג

en: Customer
he: לקוח

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: General
he: כללי

en: Color
he: צבע

en: Role
he: תפקיד

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Rows
he: שורות

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Operation
he: פעולה

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Authored on
he: בתאריך

en: Display Name
he: שם התצוגה

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Parent term
he: מושג אב

en: roles
he: תפקידים

en: Membership
he: חברות

en: Changed
he: השתנה

en: Relationships
he: יחסים

en: Relationship
he: יחס

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Photo
he: תמונה

en: Apply
he: החל

en: Information
he: מידע

en: Simple
he: פשוט

en: Blocks
he: בלוקים

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Index
he: אינדקס

en: Form
he: טופס

en: Duplicates
he: כפילויות

en: My account
he: החשבון שלי

en: Columns
he: עמודות

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: User Role
he: תפקיד

en: Go back
he: חזרה

en: About
he: אודות

en: Member
he: חבר

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Form mode
he: מצב טופס

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Configure @block
he: הגדרת @block

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: You need at least one field before you can configure your table settings
he: יש צורך בשדה אחד לפחות לפני שניתן להגדיר את תצורת הטבלה

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
he: הזן כותרות טבלה 'דביקות' בסגנון דרופל (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
he: (כותרות דביקות לא יהיו פעילות בתצוגה המקדימה שלהלן, אלא רק בפלט חי.)

en: - All -
he: - הכל -

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Alternatives
he: חלופות

en: Change password
he: שנה סיסמה

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Valid from
he: בתוקף מ

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: The layout has been saved.
he: הפריסה נשמרה.

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: Caption for the table
he: כותרת לטבלה

en: Table details
he: פרטי הטבלה

en: Context assignments
he: הקצאות של קונטקסט

en: Edit layout for %label
he: עריכת פריסה עבור %label
