Contacts Events (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (237 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Private
uk: Приватне

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Age
uk: Вік

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Cost
uk: Вартість

en: Quantity
uk: Кількість

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Download
uk: Завантаження

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Back
uk: Назад

en: Terms and Conditions
uk: Умови користування

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Maximum age
uk: Максимальний вік

en: Icon
uk: Іконка

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Path
uk: Шлях

en: Manage
uk: Керування

en: Notes
uk: Примітки

en: Event
uk: Подія

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Total
uk: Всього

en: Updated by
uk: Оновлено користувачем

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Submitted
uk: Надіслано

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Event type
uk: Тип події

en: Contacts
uk: Контакти

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: N/A
uk: Н/Д

en: Price
uk: Ціна

en: Customer
uk: Покупець

en: Amount
uk: Величина

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Code
uk: Код

en: Jobs
uk: Завдання

en: By
uk: від

en: Payment
uk: Оплата

en: Payments
uk: Оплати

en: General
uk: Загальне

en: Day
uk: День

en: Table
uk: Таблиця

en: Events
uk: Події

en: Upcoming events
uk: Трапиться незабаром

en: Other
uk: Інше

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: First name
uk: Ім’я

en: Class
uk: Клас

en: Argument
uk: Аргумент

en: Clone
uk: Клонувати

en: Expose
uk: Виставляти

en: Operator
uk: Оператор

en: Order
uk: Послідовність

en: Close
uk: Закрити

en: Applications
uk: Програми

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Gender
uk: Стать

en: Confirmation
uk: Підтвердження

en: Paid
uk: Оплачено

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Pending
uk: Очікування

en: Commerce
uk: Комерція

en: send
uk: відправлено

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Changes have been saved.
uk: Зміни збережено.

en: Days
uk: Дні(в)

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: Red
uk: Червоний

en: Listing
uk: Перелік

en: Reference
uk: Посилання

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Team
uk: Команда

en: Teams
uk: Команди

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Balance
uk: Баланс

en: Changed
uk: Змінено

en: Refund
uk: Повернення

en: Standard
uk: Стандарт

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Applicant
uk: Здобувач

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Processed
uk: Оброблене

en: Complete
uk: Завершене

en: Default value
uk: Базове значення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Pink
uk: Рожевий

en: Form
uk: Форма

en: Surname
uk: Прізвище

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Global
uk: Глобальне

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Classes
uk: Класи

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Children
uk: Діти

en: Application
uk: Програма

en: Group Type
uk: Тип групи

en: Available
uk: Доступно

en: year(s)
uk: рік(роки)

en: Context
uk: Контекст

en: 1 year | @count years
uk[0]: @count рік
uk[1]: @count роки
uk[2]: @count років

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Print
uk: Друк

en: Flat
uk: Плоский

en: Transaction mode
uk: Режим трансакції

en: About
uk: Про модуль

en: Reports
uk: Звіти

en: Started
uk: Запущено

en: Payment options
uk: Опції оплати

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Ticket
uk: Квиток

en: Total paid
uk: Усього оплачено

en: Tickets
uk: Квитки

en: Application status
uk: Стан програм

en: Charge
uk: Витрата

en: Creator
uk: Автор

en: Void
uk: Порожньо

en: Tagline
uk: Короткий опис

en: Queue ID
uk: ID черги

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: Colour
uk: Колір

en: More info
uk: Розширена інформація

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Total price
uk: Загальна вартість

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Compact
uk: Компактний

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Upcoming
uk: Невдовзі

en: Date and time
uk: Дата та час

en: Organisation
uk: Організація

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Job ID
uk: ID задачі

en: Not started
uk: Не розпочато

en: Additional info
uk: Додаткова інформація

en: Email from address
uk: Електронна пошта з адреси

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: Wheelchair
uk: Інвалідний візок

en: Brown
uk: Коричневий

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Date type
uk: Тип дати

en: Transfer
uk: Перенести

en: Segments
uk: Сегменти

en: Room
uk: Кімната

en: Unit price
uk: Ціна одиниці товару

en: Order number
uk: Номер замовлення

en: Payload
uk: Корисне навантаження

en: Order balance
uk: Баланс замовлення

en: Data export
uk: Експорт даних

en: Date of birth
uk: Дата народження

en: Capacity
uk: Місткість

en: Village
uk: Селище

en: Asc
uk: Зрост

en: Deposit
uk: Поповнення

en: Master
uk: Головне

en: Go Back
uk: Перейти назад

en: Evening
uk: Вечір

en: Gold
uk: Золото

en: Enable %title
uk: Увімкнути %title

en: Reduce
uk: Зменшити

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: @entity types
uk: Типи @entity

en: - No value -
uk: - Немає значення -

en: Add @bundle
uk: Додати @bundle

en: Choose the type of date to create.
uk: Оберіть тип дати для створення.

en: Selectable
uk: Вибирається

en: The computed DateTime object.
uk: Обчислений об’єкт Дати і часу.

en: Calculated price
uk: Обчислена ціна

en: Deposit amount
uk: Сума поповнення

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Sorting code
uk: Код сортування

en: Create a new order
uk: Створити нове замовлення

en: Strip trailing zeroes after the decimal point
uk: Прибирати кінцеві нулі після десяткової коми

en: Strip trailing zeroes after the decimal point.
uk: Прибирати кінцеві нулі після десяткової коми.

en: Search by username or email address
uk: Пошук за іменем користувача або електронною адресою

en: Form mode: @mode
uk: Режим форми: @mode

en: Deleted @label.
uk: Видалено @label.

en: My events
uk: Мої події

en: Order item type
uk: Тип позиції замовлення

en: Order item
uk: Позиція замовлення

en: Void payment
uk: Скасувати платіж

en: Display a set of order items in a table.
uk: Відображати набір позицій замовлень в таблиці.

[ctx: Validation]
en: Datetime format valid for datetime type.
uk: Формат datetime відповідає типу datetime.

en: Item label
uk: Мітка позиції

en: Inline blocks
uk: Вбудовані блоки

en: There are no order items yet.
uk: Складові замовлення поки відсутні.

en: Event selection
uk: Вибір події
