Content Editing Messages (8.x-1.5) - en to lt translation catalogue (29 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Group
lt: Grupė

en: Type
lt: Tipas

en: Subject
lt: Tema

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Message
lt: Žinutė

en: Weight
lt: Svoris

en: Save
lt: Saugoti

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Top
lt: Viršus

en: Error
lt: Klaida

en: Create
lt: Kurti

en: Bottom
lt: Apačia

en: Custom
lt: Savitas

en: Warning
lt: Įspėjimas

en: Plain
lt: Paprastas

en: Default language
lt: Numatytoji kalba

en: Info
lt: Informacija

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: Display type
lt: Rodymo tipas

en: Uses
lt: Naudoja

en: Delete message
lt: Pašalinti žinutę

en: Text format
lt: Teksto formatas
