Content Export YAML (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Action
de: Aktion

en: Label
de: Beschriftung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: An error occurred
de: Ein Fehler ist aufgetreten

en: End
de: Ende

en: About
de: Über

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Completed @current of @total.
de: @current von @total abgeschlossen.

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Starting...
de: Starte …
