Content locking (anti-concurrent editing) (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Node
it: Nodo

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Desc
it: Disc

en: Verbose
it: Prolisso

en: Sort by
it: Ordina per

en: disable
it: disattiva

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Break lock
it: Interrompi il blocco

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Unlock
it: Sbloccare

en: Master
it: Principale
